• BURCU KİPER

  Özel Eğitim Alanı Öğretmeni
  • Alanı:
   Özel Eğitim Alanı Öğretmeni
  • Yabancı Dil:
   İngilizce

          Lise eğitimini Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır. Lise yıllarında öğretmenlik alan derslerini alıp stajını yapmıştır. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü anabilim dalından Zihin Engelliler Öğretmenliği lisansında okumuştur. Formasyon derslerinin yanı sıra alanında uzman kadrodan Psikolojiye Giriş, Erken Çocuklukta Özel Eğitim, Drama, Eğitim ve Gelişim psikolojisi, Engellilere Yönelik Tutumların Değiştirilmesi, Bireysel Eğitim ve Öğretim Programları, Uygulamalı Davranış Analizi(ABA), Zihin Engellilere Beceri ve Kavram Öğretimi, Zihin Engellilere ( resim-iş, oyun-şarkı,okuma ve yazma, sosyal bilgiler, fen bilgisi, hayat bilgisi, matematik, günlük yaşam ve sosyal beceri) öğretim dersleri, Aile Eğitimi ve Rehberliği, Zihin Engelliler için Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı 1 ve 2, Topluma Hizmet Uygulamaları, Okul Deneyimi ve Kaynaştırma Uygulamaları, Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi, Öğretmenli Uygulamaları 1 ve 2. derslerini almıştır.

          Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinin ortak projesi olan E-ABDEP programında Aile Rehberliği ve Danışmanlığı için çalışmaya katılmıştır.

          Drama ve yaratıcı oyun ile ilgili kurs almış ve bu alanda çalışmaların içinde bulunmuştur. Okul döneminde verdiği özel derslerde okul öncesi yaş gruplarında bunu uygulamıştır.

          Okul Deneyimi ve Kaynaştırma Uygulamaları kapsamında Üsküdar Rasathane Ortaokulu’nda kaynaştırma öğrencilerle çalıştı.

          Öğretmenlik Uygulamaları  kapsamında Saadet Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde ve Hayriye Kemal Kusun Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi’nde stajer öğretmenlik yapmıştır. 2016 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra 7 ay Beyaz Merdiven Özel Eğitim Ve Reahbilitasyon Merkezinde Öğretmenlik yapmıştır.

          Upper-Intermediate seviyesinde İngilizce sertifikasına sahiptir.

   

   

   

Adres

Dil ve Konuşma Terapi Merkezi

Kuşdili Caddesi
Karadut Sk No:21 Kat:1,2,3
Altıyol – Kadıköy
İSTANBUL

Telefon & E-mail

Telefon: 0 216 349 9000
Mobil: 0 541 443 9001
Fax: 0 216 349 9002
E-Mail: info@kusdili.com.tr

Çalışma Saatleri

Salı – Cumartesi
09.00 – 18.00